Jak zakázat Skype?

Otázku "Jak zakázat Skype?" si jistě pokládá nejeden manager nebo ředitel firmy, učitel informatiky či administrátor sítě. Zakázat Skype bývá obyčejně problémem, protože Skype nemá pevně definovaný způsob komunikace, podle kterého by ho šlo jednoduše zablokovat (např. ip adresa, port). Pro zakázání Skypu se proto musí používat L7 firewally (proxy firewally), které scanují obsah datových toků a pomocí signatur popisující Skype mohou rozpoznat a také ho zakázat.

Zablokování Skype pomocí FortiGate

Ve FortiGate zařízení existuje služba application control, která dle signatur a kontroly datových toků je schopná rozpoznat o jakou aplikaci se jedná a dle potřeb ji zablokovat.

Zablokování Skype

Na obrázku je ukázáno, jakým způsobem se provádí zakázání Skype pomocí FortiGate. Skype patří ve FortiGatu do kategorie p2p aplikací. Jakmile se spáruje politika aplikační kontroly s firewall politikou, začne FortiGate blokovat Skype. O aktuálnost detekčních signatur se stará FortiGuard služba, která FortiGate udržuje stále aktuální. Tím je zajištěno, že i v případě změny komunikačního protokolu Skype se automaticky a rychle projeví tyto změny i na FortiGatu.

Další výhodou nasazení FortiGate pro zakázání Skype je ten, že službu aplikační kontroly naleznete ve všech modelech FortiGate i těch nejzákladnějších. Proto nemusíte vynakládat značné prostředky pro nákup jednoučelových řešení případně drahých firewallů.

Pokud máte k této problematice jakékoliv odtazy neváhejte nás kontaktovat.

Nevíte, jak nakonfigurovat váš FortiGate, aby blokoval Skype? Využijte naši Fortinet technickou podporu, která vám s nastavením ráda pomůže.

Tagy: SkypeZpět

Facebook

Aktuality

24.8.2011

Fortinet získal 5 ocenění Best Channel Product

Časopis Business Solutions ocenil produkty FortiClient, FortiGate-80C, FortiWeb-1000C, FortiAP-220B a FortiMail-3000C více »

12.8.2011

Online support a online chat

Klikněte vpravo dole a napište nám! více »

28.7.2011

FortiClient, FortiClient Connect, FortiClient AntiMalware

Nejnověší verze softwarových klientů ke stažení více »

25.3.2011

FortiToken

Token pro dvoufaktorovou autentizaci více »

Kontakt

Kde nás najdete

Brno, Praha, Pardubice, Plzeň,
Olomouc, Ostrava, Zlín více »

Obchodní oddělení &
Technická podpora

Ing. Pavel Hajn
mobil: +420-602-151241
e-mail: pavel.hajn(zavinac)fortigate.cz