Jak zakázat ICQ?

Kladete si otázku "Jak zakázat ICQ?"? Už vás nebaví sledovat, jak si vaši zaměstnaci v pracovní době píší po ICQ se svými kamarády? Rádi byste měli přehled, kdo ICQ používá, abyste mohli cíleně zakročit? FortiGate je zařízení, které umí toto všechno zajistit.

Dříve bylo zablokování ICQ snadné, protože na jeho zakázání stačil obyčejný firewall blokující port 5190, který ICQ používalo ke své komunikaci. Dnes však ICQ v neporspěch jeho zablokování zchytřelo a začlo komunikovat i po jiných portech (např. http / port 80) a stalo se tak hůře zablokovatelným produktem.

Jak FortiGate blokuje ICQ?

FortiGate v sobě obsahuje službu application control, která pomocí signatur detekuje aplikace přímo v datových tocích. Tím zajišťuje, že ICQ rozpozná nejenom podle známých portů, ale i podle chování samotného programu a může tak ICQ efektivněji identifikovat a zakázat.

Zablokování ICQ

Na obrázku můžete vidět administrační rozhraní FortiGate appliance. FortiGate umí nejenom zakázat ICQ, ale umí rozpoznat o jakou operaci se přímo jedná. Můžete například zablokovat pouze přenos souborů nebo zakázat audio přenosy. Tímto můžete vyhovět i požadavkům, že chcete zachovat co nejvyšší bezpečnost (např. zablokování přenosu souborů kvůli možným virům), ale zároveň ICQ nechat stále povolené, protože ho vaši zaměstnanci mohou používat třeba ke styku se zákazníkem.

Vlivem logovacích technik, můžete přímo sledovat kdo a kdy ICQ používá a tím tak lépe řešit bezpečnostní politiky pro zakázání ICQ. Funkce aplikační kontroly je obsažena i v těch nejzákladnějších řadách FortiGate produktů, proto si tuto možnost mohou dopřát i malé firmy s omezenými zdroji.

Zaujala vás tato tématika? Máte nějaký dotaz? Neváhejte a kontaktujte nás buď pomocí formuláře napište nám nebo se přímo spojte s námi.

Nevíte, jak nakonfigurovat váš FortiGate, aby zakazoval ICQ? Využijte naši Fortinet technickou podporu, která vám pomůže vyřešit všechny vaše požadavky.

Tagy: ICQZpět

Facebook

Aktuality

24.8.2011

Fortinet získal 5 ocenění Best Channel Product

Časopis Business Solutions ocenil produkty FortiClient, FortiGate-80C, FortiWeb-1000C, FortiAP-220B a FortiMail-3000C více »

12.8.2011

Online support a online chat

Klikněte vpravo dole a napište nám! více »

28.7.2011

FortiClient, FortiClient Connect, FortiClient AntiMalware

Nejnověší verze softwarových klientů ke stažení více »

25.3.2011

FortiToken

Token pro dvoufaktorovou autentizaci více »

Kontakt

Kde nás najdete

Brno, Praha, Pardubice, Plzeň,
Olomouc, Ostrava, Zlín více »

Obchodní oddělení &
Technická podpora

Ing. Pavel Hajn
mobil: +420-602-151241
e-mail: pavel.hajn(zavinac)fortigate.cz